| Effekt (P): | 15W |
| Lysfarve: | 3.000 kelvin |
| Lysstyrke: | 1.125 lumen (75 lm/w) |
| Dæmpbar: | Nej |
| MacAdam: | SDCM<5 |
| Power-faktor: | >0.9 |
| Spænding (U): | 220-240V AC |
| Levetid: | L80B10>50.000 timer |
| Tæthedsgrad: | IP65 |
| Beskyttelsesgrad: | IK09 |
| Produktfarve: | Sort - RAL9005 |
| Materiale: | Aluminium chassis, LUMILEDS 3030, OSRAM ELEMENT15 driver |
| Operationstemperatur: | -20° ~ 50° C / 10% ~ 95% (humidity) |
| Mål: | Ø:170mm / H:400mm |
| Medfølger: | Inkl. mont.base |
| Garanti: | 5 år |
| Kolli-antal: | 1 |
| EAN: | 5708829641217 |
| EPREL-ID | 2650411 |
LUNA lampen fås i 3 højder hhv. 40 cm. 60 cm. 90 cm. som begge giver et godt lys på 1.125 lumen og 3.000 kelvin.
LUNA har en flot antracitgrå materialefarve med en diskret polycarbonate linse øverst, hvorfra lyset fordeles.
Se blogindlæg her


