| Effekt (P): | 60W |
| Lysstyrke: | 6.000 (3.000 kelvin) eller 6.600 (4.000 kelvin) lumen |
| Lysfarve: | 3.000 kelvin / 4.000 kelvin |
| Lysvinkel: | 120° |
| Farvegengivelse: | CRI>90 |
| Dæmpbar: | Ja(DALI, 1-10V, TRIAC dæmpbar samt alm. driver kan tilkøbes) |
| MacAdam: | SMCD<3 |
| Levetid: | L80B10 = 99.000 timer |
| Tæthedsgrad: | IP44 |
| Spænding (U): | 85-265V AC |
| Mål: | 595x595 mm. / højde 9 mm. |
| Garanti: | 7 år |
| Kolli-antal: | 5 |
| EAN: | 5708829649213, 5708829649251 |
green:ID TrueColor LED panel 60x60 cm
- Forbrug: 60W
- Lysfarve: 3.000 kelvin / 4.000 kelvin
- Lysstyrke: 6.000 (3.000 kelvin) eller 6.600 (4.000 kelvin) lumen
- Lysvinkel: 120°
- Lysægthed: CRI>90
- Dæmpbar: Ja (DALI, 1-10V, TRIAC dæmpbar samt alm. driver kan tilkøbes)
- Tæthedsgrad: IP44
- Blænde: UGR<19
- MacAdam grad: SMCD<3
- Levetid: L80B10 = 99.000 timer
- Spænding: 85-265V AC
- Mål: 595x595 mm. / højde 9 mm.
- Garanti: 7 år
green:ID TrueColor lyspaneler er fremstillet med de bedste komponenter, så man trygt kan udskifte de eksisterende lysarmaturer og opnå samme lyskvalitet men med markant mindre strømforbrug - til gavn for både miljø og budgettet.
Panelerne er kun 9 mm. høje, og de er 5 mm. mindre i bredden for perfekt pasform til loftmoduler. Sølvrammen og bagsiden er i 6063 aluminium, og guidepladen er japansk produceret af Mitsubishi.

