| Effekt (P): | 36W |
| Lysfarve: | 3.000eller4.000 kelvin |
| Lysstyrke: | 3.600 (3.000 kelvin) eller 3.960 (4.000 kelvin) lumen |
| Lysvinkel: | 120° |
| Farvegengivelse: | CRI>90 |
| Dæmpbar: | Ja(DALI/PUSH, 1-10V, TRIAC dæmpbar samt alm. driver kan tilkøbes) |
| MacAdam: | SDCM<3 |
| Spænding (U): | 85-265V AC |
| Levetid: | > 40.000 timer |
| Tæthedsgrad: | IP44 |
| Mål: | ø:600 h:38mm. |
| Garanti: | 5 års fuld garanti |
| Kolli-antal: | 5 |
| EAN: | 5708829643419, 5708829643457, 5708829643471, 5708829643495, 5708829643402, 5708829643412, 5708829643440, 5708829643464, 5708829643488 |
Runde LED lyspaneler med den rigtige farvegengivelsegreen:ID lyspaneler er fremstillet med de bedste komponenter, så man trygt kan udskifte de eksisterende lysarmaturer og opnå samme lyskvalitet men med markant mindre strømforbrug - til gavn for både miljø og budgettet. Lyspanelerne afgiver meget lidt varme i forhold til de eksisterende lyskilder, og sammen med det ikke-ultraviolette lys giver de et væld af anvendelsesmuligheder både i kontormiljøer men også til industribrug. Panelerne er 38 mm. høje, så der nøjagtig kan være en driver i rammen. Bagsiden er i 6063 aluminium, og panelerne er CE & RoHS certificeret og er med 5 års fuld garanti.

