| Effekt (P): | vælg mellem 13W/18W/25W |
| Lysfarve: | 3.000/4.000/5.700 kelvin |
| Lysstyrke: | 1120-1310 (13W) / 1800-1980 (18W) / 2500-2750 (25W) |
| Lysvinkel: | 90° |
| Farvegengivelse: | CRI>80 |
| Spænding (U): | 220-240V AC, 50/60 Hz |
| Levetid: | L80B10>50.000 timer |
| Tæthedsgrad: | IP54 |
| Garanti: | 5 år |
| Kolli-antal: | 5 |
| EAN: | 5708829673003 |
Professional LED downlight, der er klassisk (TRIAC) dæmpbar, har lav blænde (UGR<19) og har indbygget CCT-omskifter mellem 3000, 4000 og 5700 kelvin.
Hurtig og nem montering inkl. sløjfning.
| manual-downlight-spectre-triac.pdf | 389.00 Kb |
| manual-downlight-spectre.pdf | 473.00 Kb |
| pragmalux-led-downlight-spectre17563762568846.pdf | 1,348.00 Kb |
| pragmalux-led-downlight-spectre15020013227637.pdf | 749.00 Kb |


