| Effekt (P): | 40W |
| Lysfarve: | 3.000/4.000/5.000 kelvin |
| Lysstyrke: | 3.400-4.000 lumen |
| Lysvinkel: | 120° |
| Farvegengivelse: | CRI>90 |
| Dæmpbar: | Ja (1-10V) + step-dim |
| MacAdam: | SDCM<3 |
| Spænding (U): | 200-240V AC |
| Levetid: | L80 >50.000 timer |
| Tæthedsgrad: | IP40 |
| Mål: | 602x602 mm. |
| Garanti: | 5 år |
| Kolli-antal: | 2 |
| EAN: | 5708829652039 |
LED "Surface" G2 TrueColor panel
OBS: Ved færdig installation af dette produkt vil der være en luftkant på 5 mm.
Specifikationer:
Det nok tyndeste overflademonterede 60x60 LED-panel
Unikt green:ID "all-in" LED panel med integreret påbygningsramme på kun 17 mm. samt mulighed for også at blive monteret nedhængt og traditionel forsænket montering.Den interne driver gør, at dette LED panel kan være så slim, og panelet er både 1-10V dæmpbar og har ‘STEP-DIM’ = dæmpning i 3 trin (100%/50%/10%) med eksisterende tænd/sluk.Det er yderst velegnet til fx kontor- og udstillingsbelysning, men panelet er universalt anvendeligt indenfor indendørsbelysning, da lyskvaliteten er helt i top med en farvegengivelse på Lysægthed>90, og på selve armaturet kan man tilmed styre den hvide lysfarve i 3 niveauer; 3.000/4.000/5.000 kelvin.Det er selvfølgelig med 5 års fuld garanti.
| installation_instruction-2x2ft_surface_panel.pdf | 2,162.00 Kb |

