Mere information
| Effekt (P): | 36W |
| Lysstyrke: | 3.900 (3.000 kelvin) eller 4.300 (4.000 kelvin) lumen |
| Lysfarve: | 3.000 / 4.000 kelvin |
| Lysvinkel: | 120° |
| Blænde: | UGR<19 |
| Farvegengivelse: | CRI>90 |
| Dæmpbar: | Ja, afhængig af driver |
| MacAdam: | SDCM<3 |
| Levetid: | L80B10>100.000 timer |
| Tæthedsgrad: | IP30 |
| Spænding (U): | 30-42V DC |
| Strøm (I): | 800-850mA |
| Power-faktor: | >0,9 |
| Produktfarve: | Hvid, RAL9016 |
| Mål: | 295x1195x10 mm. |
| Materiale: | PMMA LGP+PS Diffuser ( Mikroprismatisk ) |
| Operationstemperatur: | -25℃-40℃ |
| Garanti: | 5 år |
| Kolli-antal: | 6 |
| EPREL-ID | 2477537 |

