Varenummer: 6433X
Vælg medfølgende flicker-fri drivere inkl. sløjfefunktion for hurtig montering.
Mere information
| Effekt (P): | 36W |
| Lysfarve: | 3.000eller4.000 kelvin |
| Lysstyrke: | 2.980 (3.000 kelvin) eller 3.080 (4.000 kelvin) lumen |
| Lysvinkel: | 120° |
| Farvegengivelse: | CRI>90 |
| Dæmpbar: | Ja (via enten DALI, 1-10V, TRIAC dæmpbar driver) |
| MacAdam: | SDCM<3 |
| Spænding (U): | 85-265V AC |
| Levetid: | L80=50.000 timer |
| Tæthedsgrad: | IP44 |
| Garanti: | 5 år |
| Kolli-antal: | 5 |
| EAN: | 5708829643310, 5708829643372, 5708829643358, 5708829643396, 5708829643303, 5708829643365, 5708829643341, 5708829643389 |
green:ID TrueColor LED panel ø:600, 36W
Dæmpbar "TrueColor" LED lyspanel med den rigtige farvegengivelse
Rundt TrueColor LED-panel med klips for indbygning i gips-lofter, Troldtekt-lofter mv.green:ID lyspaneler er fremstillet med de bedste komponenter, så man trygt kan udskifte de eksisterende lysarmaturer og opnå samme lyskvalitet men med markant mindre strømforbrug - til gavn for både miljø og budgettet. Lyspanelerne afgiver meget lidt varme i forhold til de eksisterende lyskilder, og sammen med det ikke-ultraviolette lys giver de et væld af anvendelsesmuligheder både i kontormiljøer men også til industribrug. Panelerne har en lodret ramme bagsiden for fastgørende af de medfølgende klips, så de passer til indbygning, og panel-rammen på forsiden er lidt breddere end inderrammen, så man kan lave flot installation, der dækker skæremærker mv. i indbygningshullet.Den hvidlakerede alu-ramme og bagsiden er i 6063 aluminium, og panelerne er CE & RoHS certificeret.


