| Effekt (P): | 24W |
| Lysfarve: | 3.000 eller 4.000 kelvin |
| Lysstyrke: | 2.400 (3.000 kelvin) eller 2.640 (4.000 kelvin) lumen |
| Lysvinkel: | 120° |
| Farvegengivelse: | CRI>90 |
| Blænde: | UGR<19 |
| Dæmpbar: | Ja(DALI, 1-10V, TRIAC dæmpbar samt alm. driver kan tilkøbes) |
| MacAdam: | SMCD<3 |
| Strøm (I): | 600 mA |
| Spænding (U): | 85-265V AC |
| Levetid: | L80B10 = 99.000 timer |
| Tæthedsgrad: | IP44 |
| Produktfarve: | RAL9016 (hvid) |
| Mål: | 295x595 mm. / højde 9 mm. |
| Garanti: | 7 år |
| Kolli-antal: | 10,00 |
| EAN: | 5708829948514, 5708829648575, 5708829648599, 5708829648551 |
green:ID TrueColor LED panel 30x60
green:ID TrueColor lyspaneler er fremstillet med de bedste komponenter, så man trygt kan udskifte de eksisterende lysarmaturer og opnå samme lyskvalitet men med markant mindre strømforbrug - til gavn for både miljø og budgettet.Panelerne er kun 9 mm. høje, og de er 5 mm. mindre i bredden for perfekt pasform til loftmoduler. Sølvrammen og bagsiden er i 6063 aluminium, og guidepladen er japansk produceret af Mitsubishi.


