| Effekt (P): | 36W |
| Lysfarve: | 3.000 eller 4.000 kelvin |
| Lysstyrke: | 3.600 (3.000 kelvin) eller 3.960 (4.000 kelvin) lumen |
| Lysvinkel: | 120° |
| Farvegengivelse: | CRI>90 |
| Blænde: | UGR<19 |
| Dæmpbar: | Ja(DALI, 1-10V, TRIAC dæmpbar samt alm. driver kan tilkøbes) |
| MacAdam: | SDCM<3 |
| Strøm (I): | 900 mA |
| Spænding (U): | 85-265V AC |
| Levetid: | L80B10 = 99.000 timer |
| Tæthedsgrad: | IP44 |
| Produktfarve: | Hvid |
| Mål: | 611×611×11 mm. |
| Medfølger: | 4 mont.clips + 1 stk. safety-wire monteret |
| Garanti: | 7 år |
| Kolli-antal: | 5 |
| EAN: | 5708829949016, 5708829949030, 5708829853061, 5708829853023, 5708829853108, 5708829646779, 5708829549018, 5708829949009, 5708829852989, 5708829949023, 5708829853078, 5708829853047, 5708829853030, 5708829853009, 5708829853115, 5708829853085, 5708829646786, 5708829646762 |
LED TrueColor panel 60x60 cm. for indbygning
TrueColor LED panel med klips for indbygning i gips-lofter, Troldtekt-lofter mv.
Dæmpbar "TrueColor" LED lyspanel med den rigtige farvegengivelsegreen:ID lyspaneler er fremstillet med de bedste komponenter, så man trygt kan udskifte de eksisterende lysarmaturer og opnå samme lyskvalitet men med markant mindre strømforbrug - til gavn for både miljø og budgettet. Lyspanelerne afgiver meget lidt varme i forhold til de eksisterende lyskilder, og sammen med det ikke-ultraviolette lys giver de et væld af anvendelsesmuligheder både i kontormiljøer men også til industribrug. Panelerne har en lodret ramme bagsiden for fastgørende af de medfølgende klips, så de passer til indbygning, og panel-rammen på forsiden er lidt breddere end inderrammen, så man kan lave flot installation, der dækker skæremærker mv. i indbygningshullet.Den hvidlakerede alu-ramme og bagsiden er i 6063 aluminium, og panelerne er CE & RoHS certificeret.

