ERSTATTET AF 64900Cv2
LED TrueColor panel 60x60, NWDæmpbar "TrueColor" LED lyspanel med den rigtige farvegengivelse
Mere information
| Effekt (P): | 36W |
| Lysfarve: | 4.000 kelvin |
| Lysstyrke: | 3.960 lumen |
| Lysvinkel: | 120° |
| Farvegengivelse: | CRI>90 |
| Dæmpbar: | Ja(DALI, 1-10V, TRIAC dæmpbar samt alm. driver kan tilkøbes) |
| MacAdam: | SMCD<3 |
| Spænding (U): | 85-265V AC |
| Levetid: | > 40.000 timer |
| Tæthedsgrad: | IP44 |
| Garanti: | 5 år |
| Kolli-antal: | 5 |
| EAN: | 5708829949009 |
TrueColor LED panel med klips for indbygning i gips-lofter, Troldtekt-lofter mv.
Dæmpbar "TrueColor" LED lyspanel med den rigtige farvegengivelsegreen:ID lyspaneler er fremstillet med de bedste komponenter, så man trygt kan udskifte de eksisterende lysarmaturer og opnå samme lyskvalitet men med markant mindre strømforbrug - til gavn for både miljø og budgettet. Lyspanelerne afgiver meget lidt varme i forhold til de eksisterende lyskilder, og sammen med det ikke-ultraviolette lys giver de et væld af anvendelsesmuligheder både i kontormiljøer men også til industribrug. Panelerne har en lodret ramme bagsiden for fastgørende af de medfølgende klips, så de passer til indbygning, og panel-rammen på forsiden er lidt breddere end inderrammen, så man kan lave flot installation, der dækker skæremærker mv. i indbygningshullet.Den hvidlakerede alu-ramme og bagsiden er i 6063 aluminium, og panelerne er CE & RoHS certificeret.


